Komputer lub tablet na święta? Lenovo ma coś dla każdego

Czy znajdzie się ktoś, kto narzekałby na nowy komputer lub tablet pod choinką? Tak myślałem, że niewiele znajdę takich osób. Lenovo ma w swojej bogatej ofercie dużo tego typu urządzeń. Podpowiadamy, na które warto się zdecydować.
Komputer lub tablet na święta? Lenovo ma coś dla każdego

IdeaCentre Yoga AIO 7 (27, AMD) – monitor komputer do wszystkiego

Komputery typu All-In-One to zdecydowanie bardzo niedoceniany segment rynku. To błąd, bo jeśli szukasz dobrze wyposażonego komputera, który ma zajmować mało miejsca, a przy tym nie może być laptopem, to jest to idealne rozwiązanie. Zaraz zobaczycie dlaczego.

Cały sprzęt jest zamknięty w obudowie 27-calowego ekranu o wymiarach 614 x 460 x 108 mm i masie od 11,64 kg. Monitor ma rozdzielczość 4K, jest wykonany w technologii IPS, ma cienkie ramki i oferuje 99% pokrycie palety DCI-P3 i Adobe RGB. Dzięki czemu docenią go twórcy i osoby pracujące z multimediami. Dodatkowo to jedyny ekran o takich parametrach na rynku, który jest niezłym akrobatą. Monitor można dowolnie obracać i pracować z nim np. w pionie.

W środku mamy procesor AMD Ryzen 7 4800H i nawet 32 GB pamięci RAM DDR4. Do tego możemy dołożyć wydajną kartę graficzną, do modelu NVIDIA GeForce RTX 2060 i różne konfiguracje dysków. Wybierać możemy spośród SSD M.2 NVMe 256 GB lub 1 TB, SSD PCIe 512 GB i klasyczny HDD o pojemności 1 lub 2 TB.

Na wyposażeniu nie zabrakło szerokiego wachlarza łączności. Bezprzewodowo jest to Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0, a przewodowo dostajemy port USB-C 3.2 Gen 2, 2x USB-A 3.2 Gen 2 i Jack 3,5mm – na boku obudowy oraz 2x USB-A 2.0, 2x USB-A 3.1 Gen 2 i RJ-45 – z tyłu obudowy. Specyfikację uzupełniają głośniki stereo z certyfikatem JBL by Harman i opcjonalna kamera na podczerwień o rozdzielczości 5 Mpix.

Lenovo Tab M10 Plus 3. generacji – idealny tablet dla studenta

Dużo się mówi o tym, jak to tablet jest w stanie pomóc w szkole, ale często nie podaje się przy tym żadnych konkretów. W takim razie to od nich zacznijmy. Dzięki współpracy z aplikacją Lenovo Instant Memo tablet zamienia się w osobisty notatnik. Szczególnie jeśli dodamy do niego rysik np. Lenovo Precision Pen 2 (dostępny osobno). Możemy wtedy wprowadzać odręczne notatki, zamieniać je w tekst drukowany, szkicować, wklejać dodatkowe elementy… Ogółem zamiast na papierze, piszemy na ekranie, wzbogacając to o dodatkowe funkcje.

Oprócz notowania tablet przyda się też do czytania. Ale to męczy oczy – można powiedzieć. Zgadza się, dlatego mamy tu specjalny tryb czytania. Po jego aktywacji wyświetlacz imituje ekran e-booka, dzięki czemu zbyt jasne elementy nie męczą oczu, ale też wydłuża się czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Oprócz tego ekran legitymuje się certyfikatem TÜV Low Blue Light świadczący o zredukowanej emisji światła niebieskiego.

Lenovo Tab M10 Plus 3. generacji jest wyposażony w 10-calowy ekran IPS o wysokiej rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli i deklarowanej jasności do 400 nitów. Polecimy Wam wariant tańszy, choć nadal odpowiednio wydajny, uzbrojony w 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio G80 i 4 GB pamięci RAM. Opcjonalnie dostępny jest też wariant ze Snapdragonem 680 i 6 GB pamięci RAM. Do tego mamy 128 GB pamięci wbudowanej z opcją rozszerzenia jej kartą microSD. Główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix jest wyposażony w autofocus (idealny do zdjęć notatek) i taką samą rozdzielczość ma też aparat przedni (jak znalazł do wideorozmów, z funkcją rozpoznawania twarzy). Tablet nie ma gniazda kart SIM (ale opcjonalnie może mieć, razem z LTE), z siecią łączy się po Wi-Fi. Nie zabrakło łączności Bluetooth i GPS-u. A wszystko to w bardzo smukłej obudowie o grubości 7,45 mm.

Lenovo Tab P12 Pro – do filmów i pracy

Lenovo Tab P12 Pro to tablet dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, który w wielu zastosowania jest w stanie zastąpić laptop. Przede wszystkim ze względu na ekran AMOLED o przekątnej aż 12,6 cala i rozdzielczości 2560 x 1600 z obsługą HDR10+ i Dolby Vision. Tablet może pełnić funkcję drugiego ekranu dla laptopa.

Dzięki rozkładanej podstawce w tylnej części obudowy tablet można łatwo oprzeć pod dowolnym kątem i oglądać na nim filmy lub np. rysować. Do czego przyda się wbudowany rysik Lenovo Precision Pen 3. Opcjonalnie tablet można połączyć z klawiaturą z touchpadem, która w prosty sposób jest w stanie zamienić go w kompaktowy laptop. Tutaj też mamy dostęp do aplikacji Lenovo Instant Memo.

Sercem tabletu jest wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 870, wspierany przez maksymalnie 8 GB pamięci RAM (LPDDR5), a na pliki mamy do 256 GB szybkiej pamięci wbudowanej UFS 3.1. Po obu stronach obudowy mamy po dwa aparaty. Z tyłu główny o rozdzielczości 13 Mpix z autofocusem i aparat ultra-szerokokątny o rozdzielczości 5 Mpix. Z przodu 8 Mpix oraz zaawansowany czujnik ToF, który odpowiada za funkcję rozpoznawania twarzy. Do tego mamy czytnik linii papilarnych, więc sprzęt jest maksymalnie zabezpieczony.

Szybką łączność bezprzewodową zapewnia Wi-Fi 6, a opcjonalnie są też dostępne warianty z dodatkowymi modułami LTE i 5G. Warto też pamiętać o obecności głośników stereo i podwójnych mikrofonów. Istotną informacją jest też obsługa szybkiego ładowania o mocy 45 W.

Lenovo Yoga Slim 7i Pro X – mocarny laptop w małej obudowie, która…

… zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Lenovo Yoga Slim7i Pro X to jedno z tych urządzeń, które na zdjęciach wygląda trochę niepozornie, ale czaruje po wzięciu go do ręki. Obudowa jest perfekcyjnie wykonana i przy tych podzespołach rekordowo lekka, bo jej masa zaczyna się od 1,45 kg.

Specyfikacja laptopa jest na tyle ciekawa, że może zamiast od ekranu, zajrzyjmy najpierw do środka. A tam znajdziemy procesor Intel Core i7-12700H, do 32 GB pamięci RAM LPDDR5 i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB GDDR6. Tak, w obudowie, której grubość zaczyna się od 15,9 mm można mieć RTX-a z serii 30xx. Na pliki przewidziano do 1 TB przestrzeni na dysku SSD PCIe Gen 4.

Wróćmy do ekranu. To panel IPS o przekątnej 14,5 cala i rozdzielczości aż 3072 x 1920 pikseli ze świetnym odwzorowaniem kolorów. Dzięki fabrycznej kalibracji wskaźnik Delta E nie przekracza wartości 1. A to nie koniec, bo do tego mamy 120 Hz odświeżanie obrazu, Dolby Vision, certyfikat TÜV Rheinland zmniejszonej emisji światła niebieskiego oraz zgodność z NVIDIA G-Sync. Co tu dużo mówić – jest na co patrzeć!

Pomimo smukłej obudowy mamy tu solidny zestaw portów. Dwa porty USB-C z Thunderbolt 4, jeden USB-A 3.2 Gen 1, HDMI 2.0, Jack 3,5mm. Obok portów znajdziemy przełącznik fizycznej przesłony kamery. Dodajmy, że kamery na podczerwień o rozdzielczości 1080p. Producent zadbał też o łączność bezprzewodową w postaci Wi-Fi 6E.

Lenovo Yoga Slim 7i Pro X jest zasilana bardzo pojemnym akumulatorem o pojemności aż 70 Wh. Naładujemy go przez port USB-C z maksymalną mocą 100 W.

Materiał powstał we współpracy z firmą Lenovo.

Lokowanie produktu: Lenovo